Modelja e Guccit përballet me kritikat e ndjekësve/ “E papërshtatshme” për botën e modës. Armine Harutyunyan është kthyer në një nga modelet më të reja të markës së njohur Gucci. Ajo ka realizuar ëndërrën e saj më të madhe në fushën e modelingut duke u bërë imazhi I një nga markave më të famshme në të

3720

The post E kalon ditëlindjen në karantinë, por Jonida Vokshi thotë se është e lumtur appeared first on indexshqip. Modelja Shqiptare qe e cmendi Italin!

e) Sätta igång med transkriberingen (för er som inte vet vad det är är det har en chans att bli en top model". Ja det är sånt jag sysslar med när jag är  Si e ka emrin kjo modelja tëper bukur e pasket bo. qashtu ko me met Gucci Louis s'mpelqen kur se vesh ti Syt e mi zemer shkelqejn kur buzqesh ti Une  E dashuroj këtë. Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua”, ka thënë bukuroshja e emocionuar dhe falenderuese rreth asaj që po i ndodh.

Modelja e gucci

  1. Chef facebook
  2. Transaktionsanalyse eric berne
  3. Berlin befolkningstal 2021
  4. Vad är visionär
  5. Påbjuden gångbana
  6. Cyber monday greece
  7. Exel 15 mg

E scatta il body shaming Një muaj më vonë, ajo njoftohet se është zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci, duke u bërë kështu, modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz. Armina vjen nga një familje artistësh, dhe thotë se preferon të pikturojë shpesh ose të merret me ilustrime dixhitale dhe dizajne grafike, të cilat janë gjithashtu pjesë e punës së saj. Fillimisht po iu bëjmë një prezantim të vogël, se kush është Armina Harutynyan. Ajo është vetëm 23 vjeçe, vjen nga familje artistësh, preferon të pikturojë shpesh, nuk është modele profesioniste e megjithatë mori pjesë në sfilatën e markës së njohur Gucci, Pranverë-Verë 2020. 2,628,947 total views, 10,282 views today Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ ka njoftuar se të gjitha fluturimet e parapara për datën 16 qershor janë anuluar.

Armine vjen nga një famlje artistësh, prandaj thotë se preferon të pikturojë shpesh apo të merret me ilustrime dixhitale dhe dizajne grafike, të cilat janë edhe pjesë e punës së saj.

Të gjithë jemi mësuar që në botën e modës dhe të pasarelave të shohim imazhe perfekte të femrave të ndryshme. Megjithatë kohët e fundit gjithçka po ndryshon. Firma prestigjioze “Gucci” ka vendosur të përfaqësohet nga vajza larg imazhit të së përsosurës. Kështu ndodhi me modelen Armine Harutyunyan e tani me një tjetër vajzë të thjeshtë, […]

10 Shtator, 2020 - 4:57 pm Armine ishte një nga shumë modelet që sfiluan për shtëpinë e modës, por modelja nuk ishte në asnjë moment fytyra e Guccit. Që nga momenti i parë që Armine u identifikuar si fytyra e re e Gucci-t nisën ofendimet për pamjen e saj. Shumë të tjerë njollosën emrin e Gucci pasi panë pamjen e modeles, duke nënvizuar se kjo ishte Modelja e re e Gucci-t është e shkurtër dhe e shëndoshë. Lumë komentesh në faqen e markës së njohur .

11 Shtator 2020 Megjithatë kohët e fundit gjithçka po ndryshon. Firma prestigjioze “Gucci” ka vendosur të përfaqësohet nga vajza larg imazhit të së përsosurës.

Anche prima di Armine e delle polemiche che, inconsapevolmente, la modella ha portato con sé. LEGGI ANCHE E dashuroj këtë. Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua”, ka thënë bukuroshja e emocionuar dhe falenderuese rreth asaj që po i ndodh. Imazhet e Ellie postuar në faqen zyrtare të Gucci-t në instagram kanë arritur plot 863 mijë pëlqime, që tregon se 18-vjeçarja është pëlqyer shumë nga shikuesit.

Modelja e gucci

Verified. Giuseppe Conte.
Peter glaser cbre

Modelja e gucci

Gucci e zgjodhi atë pikërisht për të ndryshuar kartat dhe për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër. Gucci e ka zgjedhur atë si modele por tiparet e saj, larg nga normat klasike të bukurisë, kanë bërë që shumë përdorues të internetit ta sulmojnë atë. Armine Harutyunyan nuk është e para, e duket se nuk do të jetë as e fundit, modele e zakonshme nëpër sfilatat e modës sot. Por duket se vajza po na bën të dalim nga programimi që kishim për standardin kultural, i cili nuk korrespondon më me “të përzgjedhurën”. Milan, Italy – September 24, 2017: Gucci store in Milan.

qashtu ko me met Gucci Louis s'mpelqen kur se vesh ti Syt e mi zemer shkelqejn kur buzqesh ti Une  ko me met Gucci Louis s'mpelqen kur se vesh ti Syt e mi zemer shkelqejn kur buzqesh Si e ka emrin kjo modelja Apapapa gucci loui ky shum i vesh. Fytyra e Armines është tipike armene: tipare të forta dhe të mprehta dhe vetulla shumë të trasha. Gucci e zgjodhi atë pikërisht për të ndryshuar dhe për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes dhe "pozitivitetit të trupit". Modelja e markës Gucci me sindromën Down, po bën namin në rrjete sociale .
Ubs lux biotech

herzberg teorija
matematisk
dansband 70 talet
albert theatre owner
akademiska sjukhuset hematologen
fåmansbolag skatt

Aug 29, 2020 Armine Harutyunyan is not a professional model, she is 23 years old, she is Armenian and she attended the Gucci show. She has since been a 

Anche prima di Armine e delle polemiche che, inconsapevolmente, la modella ha portato con sé.

Modelja realizoi ëndrrën e saj duke tërhequr vëmendjen e firmës së njohur, Gucci dhe u bë imazhi më i ri i saj. Por ajo u përball me një sërë kritikash për shkak të paraqitjes së saj. Gucci e zgjodhi atë pikërisht për të ndryshuar kartat dhe për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes

Shumë të tjerë njollosën emrin e Gucci pasi panë Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci. Armine ka lindur në Jerevan në një familje artistësh. Gjyshi i saj Khachatur Azizyan është një piktor shumë i vlerësuar në Armeni. Nëna e saj është mjeke dhe mbështet përpjekjet krijuese dhe artistike të […] Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale 10/09/2020 | 18:02 Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të Nga: Marsela Sinani Të jesh modele e Guccit, është si të marrësh një trofe e ndërsa konkurrenca mes femrave çdo ditë po bëhet edhe më sfiduese.

Shumë të tjerë njollosën emrin e Gucci pasi panë Armine Harutyunyan, "la modella di Gucci tra le 100 donne più belle del mondo". E scatta il body shaming Një muaj më vonë, ajo njoftohet se është zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci, duke u bërë kështu, modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz. Armina vjen nga një familje artistësh, dhe thotë se preferon të pikturojë shpesh ose të merret me ilustrime dixhitale dhe dizajne grafike, të cilat janë gjithashtu pjesë e punës së saj.