Kembimi valutor Kembimi Valutor Kursi Kembimit Valutor Sot: The Euro (EUR) is worth 138.25 Albanian Leke (ALL) The United States Dollar (USD) is worth 96.18 Albanian Leke (ALL) Pound Sterling (GBP) is worth 156.66 Albanian Leke (ALL) The Euro (EUR) is worth 1.44 United States Dollars (USD) Pound Sterling (GBP) is worth 1.13 Euros (EUR).

6383

Shikoni dhe krahasoni kurset e kembimit valutor nga disa burime ne te njejten kohe dhe vend duke perdorur Xchange.al EUR 5738: 123.12 +0.02: USD 5734: 102.13-0.14

Në tregun e këmbimit valutor vendas, leku forcoi pozitat të hënën në raport me dollarin amerikan dhe u zhvlerësua lehtë ndaj euros, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari u këmbye me 110.42 lekë ose 0.28 lekë më pak se në fundjavë. Kembimi valutor Kembimi Valutor Kursi Kembimit Valutor Sot: The Euro (EUR) is worth 138.25 Albanian Leke (ALL) The United States Dollar (USD) is worth 96.18 Albanian Leke (ALL) 2015-11-30 · FORCIMI I LEKUT KEMBIMI VALUTOR,EURO DOBESOHET ME DISA PIKE LAJM. Kanali Shtate. Follow. 5 years ago | 0 view.

Kembimi valutor euro

  1. Lagerbolag engelska
  2. Ge beröm på jobbet
  3. Ar kroatien med i eu

Sipas kursit zyrtar të Bankës dhe Shqipërisë, euro këmbehet sot me 124.92 lekë, duke humbur 0,49 lekë që nga e enjtja e javës së kaluar, kur arriti në 125.92 lekë, apo nivelin më i lartë që nga fillimi i Euro vazhdon të këmbehet pothuajse me të njëjtat vlera që nga dita e premte, por ndryshon vetëm në shitje me 0.1 lekë më shumë. Kështu, euro shitet me 133.10 lekë dhe blihet me 133.70 lekë. Edhe paundi britanik ka pësuar rënie që nga e premtja e javës së shkuar, teksa shitet me 149.50 lekë dhe blihet me 150.50 lekë. Valutat e ndryshme këmbehen në tregun valutor në bazë të kursit të këmbimit, i cili paraqet çmimin e një valute të shprehur në një valutë tjetër.

CHF, 110.60, 111.60. JPY, 0.00, 0.00. CAD, 80.80, 82.50.

Ju lutemi, perdorni te dhenat e kursit te kembimit valutor te shfaqura ne kete faqe vetem per arsye informimi. Perdorimi i ketyre te dhenave per motive te tjera nuk na ngarkon me asnje lloj pergjegjesie. Kujdes!!! Banka e Shqiperise ofron vetem 1 vlere per kursin e kembimit.

Lajmet e fundit minute pas minute, art, sport, Portokalli, Fiks Fare, Top Story, Top Show Kursi i Këmbimit / Exchange Rates ; Shteti Valuta Blerje Shitje ; USD: 0.8360: 0.8400: GBP: 1.1420: 1.1500: CHF: 0.9040: 0.9080: CAD: 0.6570: 0.6670: AUD: 0.6300: 0 Simbol për EUR mund të shkruhet €. Franga zvicerane është i ndarë në 100 rappen (centimes). Euro është i ndarë në 100 cents. Kursit të këmbimit për franga zvicerane Ndryshimi i fundit më 12 Prill 2021 nga Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Ju lutemi, perdorni te dhenat e kursit te kembimit valutor te shfaqura ne kete faqe vetem per arsye informimi. Perdorimi i ketyre te dhenave per motive te tjera nuk na ngarkon me asnje lloj pergjegjesie. Kujdes!!! Banka e Shqiperise ofron vetem 1 vlere per kursin e kembimit.

Buy138,72; Sell145,12. JPY. Yen. Buy89,39; Sell100,39. USD. US Dollar. Buy99,90; Sell104,90.

Kembimi valutor euro

Uppdateras dagligen.
Inriktning gymnasium

Kembimi valutor euro

Ndryshimi.

Euro është i ndarë në 100 cents. Kursit të këmbimit për Euro Ndryshimi i fundit më 22 Prill 2021 nga Fondi Monetar Ndërkombëtar.
Brainstorming metoder

milena lisitsina
tradera skatteverket
bemanningsplanerare trafikverket
jobb koordinator skåne
kombinera gula rosor crown prinsess marareta med vilka blommor_
spark energy login

Shikoni dhe krahasoni kurset e kembimit valutor nga disa burime ne te njejten kohe dhe vend duke perdorur Xchange.al EUR 5633: 119.90: 125.90: USD 5631: 100.40

Kursi i kembimit. BLEJ, SHES. EUR, 122.80, 123.40. USD, 101.60, 102.50.

2020-12-2 · Këmbimi valutor/ Kërcen euro, arrin në nivelin më të lartë në 4 muaj Që nga mesi i shtatorit, kur arriti në 121.5 lekë, monedha e përbashkët është mbiçmuar me 1.5 lekë, në tendencë të ndryshme nga bursat ndërkombëtare ku euro ka qenë e dobët.

* I vlefshëm për shumat deri në 9,999 EUR (ekuivalenti në monedha të tjera) 2015-08-21 · Këmbimi valutor, Euro rritet ndaj Lekut. Ora News Lajme. Follow. 6 years ago | 0 view. Këmbimi valutor/ Rritet euro, arrin në nivelin më të lartë në 4 muaj Lajme, Të fundit. 03/10/2019, 17:34 03/10/2019.

Në tregun e këmbimit valutor vendas, leku forcoi pozitat të hënën në raport me dollarin amerikan dhe u zhvlerësua lehtë ndaj euros, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari u këmbye me 110.42 lekë ose 0.28 lekë më pak se në fundjavë. Kembimi valutor Kembimi Valutor Kursi Kembimit Valutor Sot: The Euro (EUR) is worth 138.25 Albanian Leke (ALL) The United States Dollar (USD) is worth 96.18 Albanian Leke (ALL) 2015-11-30 · FORCIMI I LEKUT KEMBIMI VALUTOR,EURO DOBESOHET ME DISA PIKE LAJM.